Alicante, největší přístav na Costa Blanca

Jedná se o jedno z nejrychleji rostoucích měst ve Španělsku. V roce 2010 žilo v Alicante přes 330 000 lidí, v celé metropolitní oblasti (při započítání okolních obcí - města Elx apod.) cca 750 000 a stalo se tak osmým největším metropolitním areálem Španělska. Základem místní ekonomiky jsou výnosy z turistiky – Alicante totiž leží na oblíbeném pobřeží Costa Blanca. Turisté sem přijíždějí za odpočinkem i poznáváním zdejších památek.

Promenády a překrásné pláže

V Alicante se nachází jedna z nejpříjemnějších promenád ve Španělsku, Explanada de Espana. Promenáda je lemována palmami a na její vydláždění bylo použito 6,5 milionů kusů mramoru. Na jejím konci najdete památník od umělce Marka Herscha, který stále ve městě žije. Promenáda je místem, kde se obyvatelé města po večerech setkávají, a také místem vhodným pro konání koncertních představení. Jedním z nejoblíbenějších parků v Alicante je El Palmeral Park, ve kterém se nacházejí cesty, jezera, potoky, dětská hřiště, místa pro pikniky i koncerty. Dalším parkem je El Ereta Park, který se rozkládá na hoře Benacantil.

Alicante se také pyšní přítomností mnoha pláží: Playa San Juan, Cala Palmera, Cala de los Cantarales, Cala de los Judios, Playa de la Almadraba, Playa de la Albufereta, Playa del Cocó, Playa del Postiguet a Playa El Saladar.

Turecká riviéra

Památky a muzea, stále je co objevovat

Mezi významné znaky města patří Hrad sv. Barbory, který se tyčí vysoko nad městem na hoře Benacantil, a městský přístav. Hlavní kostelem a zároveň sídlem biskupa je Katedrála sv. Mikuláše (Concatedral de San Nicolás de Bari) ze 17. století. Za zmínku stojí i gotický Kostel Panny Marie, který je místní nejstarší památkou. Kromě dalších pamětihodností můžete v Alicante navštívit také mnoho muzeí.

Turecká riviéra