Benidorm, letovisko číslo jedna

Letovisku Benidorm se přezdívá "Španělský Manhatten". Město má v přepočtu na jednoho obyvatele nejvíce výškových budov na světě. Najdete zde ale také dvě pláže: Levante a Poniente.

Moderní luxusní letovisko pro náročné

Benidorm je jedním z nejdůležitějších španělských letovisek. Nabízí vše, co miliony turistů, kteří sem každoročně přijíždějí, potřebují. Jedná se o moderní město s mrakodrapy a bulváry, díky nimž se mu také někdy přezdívá „Španělský Manhatten“. Letovisko má v přepočtu na jednoho obyvatele nejvíce výškových budov na světě. Převyšuje je jen 1406 metrů vysoká hora Puig Campana, která se nachází nedaleko a která je jednou z nejpůsobivějších hor na pobřeží Costa Blanca. Ačkoliv do šedesátých let minulého století byl Benidorm malou vesničkou, v roce 2010 měl již přes 71 000 stálých obyvatel (hustota obyvatelstva je zde 1849 obyvatel/km2).

Ve středu benidormského zálivu se nachází skalnatý útes Canfali, který rozděluje pobřeží na dvě oddělené pláže: Levante a Poniente. Celková délka pobřeží činí cca 5 km. Jsou z něho nádherné výhledy na moře i na pobřeží města Alicante. Pláž Levante byla vybudována jako první – nabízí návštěvníkům nespočet barů, kaváren i míst pro odpočinek. Pláž Poniente nabízí všechny služby ve stejné kvalitě.

Moderní letovisko Benidorm na Costa Blanca ve Španělsku